Strona główna/Aktualności/„Trzymaj formę”

„Trzymaj formę”

27/03 2024

W marcu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę”. Jego głównym organizatorem był Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie.
"Trzymaj Formę!" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia, promujący zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej.
Podczas lekcji wychowawczych i wychowania fizycznego nauczyciele przeprowadzili szereg zajęć, których celem było pogłębienie wiedzy o zbilansowanej diecie oraz wpływie aktywności fizycznej na organizm.
Na lekcjach omówiono również piramidę zdrowia, w jaki sposób zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, jaki jest wpływ otyłości i nadmiernego odchudzania się na organizm.

Cały projekt został zakończony zorganizowaniem i omówieniem we wszystkich klasach ZDROWEGO DRUGIEGO ŚNIADANIA.