Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

12/04 2024

Start II edycji Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji. Gigathon to nie tylko największy konkurs informatyczny w Polsce, ale również niezwykła szansa dla uczniów na wykazanie się swoimi technologicznymi umiejętnościami i wygranie nagród takich jak konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych.

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się na stronie: www.gigathon.pl i w terminie od 6 do 26 maja rozwiązać krótki quiz online, na podstawie którego zapraszamy uczniów do kolejnego etapu.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 7-18 lat i odbywa się w czterech kategoriach.

W tym roku mamy również specjalną konkurencję dla szkół. W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły rywalizują o wspaniałe nagrody w specjalnie przygotowanym rankingu. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie zdobywają:

- bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny
- stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania
- zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
- webinar o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: Ranking Szkół >>

Zapraszamy i życzymy powodzenia