• Tłumacz języka migowego
BIP

Ruszyliśmy !!!!

28/11 2023

Możemy się już pochwalić, że system RESQL na dobre wystartował w naszej szkole. Obejmuje on uczniów klas VI – VIII.Aktualnie jesteśmy po szkoleniach uczniów, nauczycieli oraz interwentów.

System RESQL służy do zapobiegania przemocy rówieśniczej w szkole. Opiera się na aplikacji, którą uczniowie instalują w swoich telefonach komórkowych, oczywiście dobrowolnie. Następnie poprzez aplikację mogą anonimowo zgłaszać incydenty związane z przemocą (jako świadek przemocy, jako osoba doświadczająca przemocy). Zgłoszenia przesłane przez uczniów trafiają do interwentów, których zadaniem jest poczynić wszelkiego rodzaju czynności by rozwiązać dany problem. Aplikacja nie służy do karania uczniów, do szukania sprawców przemocy, tylko do wykrycia konkretnego problemu w klasie bądź w szkole.

Liczymy na to, że nasi uczniowie chętnie będą korzystać z aplikacji, a tym samym poczują się bardziej odpowiedzialni za bezpieczeństwo w szkole. Aplikacja nie zastępuje procedur, które do tej pory w szkole funkcjonowały, jest kolejnym narzędziem do pracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci w szkole. Jest skierowana głownie do uczniów nieśmiałych, zastraszonych, tych którym ciężko jest patrzeć na krzywdę drugiego człowieka, a nie mają odwagi by podejść do kogoś dorosłego i to zgłosić.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który w obrazowy sposób przedstawia na czym polega  system RESQL.

 

do góry