Strona główna/Dla ucznia/Pedagog/Emp@tyczna klasa - zbiórka rzeczy dla zwierząt

Emp@tyczna klasa - zbiórka rzeczy dla zwierząt

15/10 2023

W październiku nasza szkoła przystąpiła do udziału w czwartej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Każdy miesiąc to nowa misja i zadania do wykonania. W październiku pod hasłem „Tydzień Empatii” zorganizowaliśmy wspólnie z przedstawicielami Policji w Bieruniu akcję charytatywną na rzecz Przytuliska dla koni i innych zwierząt – Przystań Ocalenie. W ramach akcji dzieci licznie przynosiły: karmy, kasze, legowiska, drapaki, środki czystości i inne rzeczy potrzebne dla małych potrzebujących. Za liczne zaangażowanie i udział w akacji dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Kolejna misja w ramach projektu czeka nas w listopadzie.