• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Dla ucznia/Biblioteka/Dokąd nocą tupta jeż?

Dokąd nocą tupta jeż?

16/11 2023

Biblioteka i świetlica szkolna zorganizowały niezwykłe wydarzenie edukacyjne poświęcone jednym z najbardziej fascynujących stworzeń, jakimi są jeże. Celem tego dnia było nie tylko poszerzenie wiedzy dzieci na temat życia i ciekawostek dotyczących jeży, ale także zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, na jakie te urocze zwierzęta są dziś narażone.

Świetlica - prezentacaj prac (jeże)

Na początek dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji, podczas której poznały fascynujące fakty o jeżach: od ich codziennego życia, zwyczajów, po unikalne cechy, które je wyróżniają. Dowiedzieliśmy się o tym, jakie są ich preferencje pokarmowe, gdzie mieszkają oraz jak radzą sobie w różnych porach roku. Po lekcji teoretycznej dzieci mogły przenieść swoją wiedzę w praktykę. W świetlicy szkolnej przygotowano różnorodne aktywności. Labirynty logiczne stanowiły świetne wyzwanie dla uczniów, którzy z wielkim zapałem i zaangażowaniem rywalizowali, próbując rozwiązać je w jak najszybszym czasie. Prace plastyczne i plakaty były nie tylko doskonałą okazją do kreatywnego wyrażenia siebie, ale też sposobem na przekazanie zebranej wiedzy. Dzieci z pasją tworzyły unikatowe prace, które zawierały nie tylko piękne rysunki jeży, ale także ważne informacje o ich życiu i potrzebach. Najbardziej emocjonującym zadaniem okazało się szycie jeżyków.

Świetlica - prezentacja uszytych jeży

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy, ucząc się podstawowych umiejętności szycia. Efekty ich pracy były niesamowite, malutkie, miękkie jeże stworzone własnymi siłami.
Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu, dzieci nie tylko poznały wiele interesujących faktów o jeżach, ale także miały okazję do wyrażenia swojej kreatywności i zaangażowania. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza ochroni te urocze stworzenia i zainspiruje naszą społeczność do podejmowania działań na rzecz ich ochrony

do góry