Strona główna/Dla ucznia/Biblioteka/ „Przerwa na czytanie”

„Przerwa na czytanie”

17/10 2023
17 października w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Społeczność SP1 przyłączyła się do IV międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie pt. „Przerwa na czytanie” odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Tego dnia uczniowie podczas przerw czytali, przyniesione z domu, swoje ulubione książki. Wypożyczali je z biblioteki lub czytali w zorganizowanych przez nauczycieli kącikach czytelniczych w bibliotece i w świetlicy.
Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę i wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez p. Katarzynę Sabat i p. Lilianę Czernecką.
Na długiej przerwie, w kąciku wyciszenia, na parterze i drugim piętrze, uczniom czytały: p. Gabriela Lipińska, p. Sylwia Baron i p. Katarzyna Sabat, zaś w świetlicy czytała p. Dorota Zemla.

Akcja „Przerwa na czytanie” spotkała się z dużą aprobatą społeczności szkolnej.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Z całą pewnością do bicia rekordu przystąpimy także w kolejnych latach.